UBYTOVÁNÍ
NA STATKU MALČANY

Na našem statku poblíž slapské přehrady si přijdou na své nejen milovníci koní, ale i cykloturisté, rodiny s dětmi, důchodci...

O nás

Okouzlila Vás členitá příroda středního Povltaví, ale rušná letoviska podél Slapské přehrady Vás nelákají? Statek Malčany se sice nachází přímo nad přehradou, ale přesto nabízí klid a soukromí pro trávení volného času, ať už s knihou na terase nebo výlety po okolí. V útulně zařízených pokojích rádi přivítáme kohokoliv, kdo s námi bude chtít sdílet ducha tohoto překrásného místa a těšit se z našich zvířecích kamarádů, kteří na statku bydlí.

V teplých letních měsících se přímo nabízí trávit čas u vody nebo třeba cyklistickými výlety za nejrůznějšími zajímavými místy. Chladnější měsíce jsou zase jako stvořené pro milovníky dlouhých procházek tichou krajinou. Pro dobrodruhy, kteří podnikají vícedenní výlety na koních nebo by u nás se svým čtyřnohým přítelem chtěli strávit dovolenou, pak nabízíme ubytování i pro jejich koňské parťáky. Zkrátka každý si jistě přijde na své!

Nabízíme

pokojcena za noccena za 1 osobu ve dvoulůžkovém pokoji
dvoulůžkový 1 400 Kč 1 000 Kč
třílůžkový 2 100 Kč 1 400 Kč
čtyřlůžkový 2 800 Kč 2 100 Kč
příplatky / slevycena
ubytování na jednu noc +100 Kč / osoba
dítě do 2,5 let bez nároku na lůžko zdarma
dítě do 12 let 400 Kč
přistýlka +400 Kč
zvíře +100 Kč

Kapacita

Celková kapacita ubytovacího komplexu je 14 lůžek.

 • 2x dvoulůžkový pokoj
 • 2x třílůžkový pokoj
 • 1x čtyřlůžkový pokoj

Vybavení

Každý z pokojů je vybaven:

 • vlastní koupelnou
 • TV
 • Wi-Fi připojením
 • minibarovou lednicí
 • osuškami podle počtu lůžek

Možnost využití společné kuchyně vybavené varnou deskou, varnou konvicí a potřebným nádobím.

Další možnosti

 • parkování
 • dětské venkovní hřiště
 • venkovní posezení
 • vnitřní dětský koutek

Služby za poplatek

 • půjčovna kol 300 Kč/den, vratná záloha 1 500 Kč

Veškeré pokoje jsou nekuřácké! Prosíme hosty, aby toto nařízení respektovali.

Způsob platby - hotově v Kč nebo kartou na recepci. Akceptované platební karty: VISA, EC, MC, Americanexpress.

Ceny jsou uvedeny za pokoj/noc, bez snídaně, s možností parkování u objektu a včetně DPH 15 %.
Cena nezahrnuje rekreační poplatek obci Čím, který je 15 Kč/1 osobu/noc. Poplatky se nevybírají při služebních pobytech, neplatí je také osoby mladší 18-ti let a starší 70-ti let a také osoby s těžkým zdravotním postižením.

Pronájem prostor

Je možné zde konat různé akce, např. školení (prostory jsou vybaveny projektory) či menší oslavy.

prostorcena
společenská místnost penzion + školící místnost špejchar
(cena za pronájem prostor se řídí počtem osob)
250 Kč osoba / den
kuchyně 3 000 Kč / den

Kontakt

Ubytování na statku Malčany
adresa: Statek Malčany s.r.o., č.p. 85, 252 03 Čím
web: www.ubytovanistatekmalcany.cz
e-mail: info@ubytovanistatekmalcany.cz
telefon: + 420 602 826 351

IČ: 017 96 275
DIČ: CZ01796275
Jsme plátci DPH.

Společnost je zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 266813.

Turistika

Cyklostezka č. 301 Buš – Krásná hora nad Vltavou

Cyklostezka č. 301 Buš – Krásná hora nad Vltavou

Vyhlídková trasa vede v těsné blízkosti statku Malčany, která stáčí se k řece Vltavě a následně se opět napojuje na svůj hlavní tah. Tato cyklostezka je jednou z hlavních cyklostezek ve Středočeském kraji. Začíná ve městě Buš, cca 4 km od obce Čím a vede podél řeky Vltavy přes Drážkov, Kamýk nad Vltavou a Zhoř. Tato cyklotrasa je v těsné blízkosti Slapské přehrady.

Rekreační středisko Stará Živohošť

Rekreační středisko Stará Živohošť

Ubytování, nabídka rekreačních a volnočasových aktivit. V letních měsících lze využít přívoz ze Staré Živohoště do Nové Živohoště.

Rekreační a turistické středisko Ždáň

Rekreační a turistické středisko Ždáň

Ubytování, nabídka rekreačních a volnočasových aktivit.

Kostel sv. Petra a Pavla

Kostel sv. Petra a Pavla

Barokní stavba netradičního osmibokého půdorysu zakončená kupolí ze 17. stol. v obci Slapy. Autorem je patrně sám J. B. Santini. Za pozornost stojí i barokní interiérové sakrální památky.

Zámek Jablonná

Zámek Jablonná

Zámek byl postaven počátkem 18. století na místě, kde původně stávala tvrz, hraběcím rodem Kinských. V druhé polovině 18. století přešel do držení rodu Carettů z Millesima. V 19. století pak byl několikrát přestavován a upravován. Od roku 2009 je zpřístupněn veřejnosti.

Kaple sv. Jana a Pavla

Kaple sv. Jana a Pavla

Velká kaple (označována jako kostel) stojí na návrší východně od obce Libčice. Toto návrší bylo pravděpodobně osídleno již v robě raného středověku (či dříve), pravděpodobně zde stálo hradiště (není dosud archeologicky prokázáno). Kaple je mnohem mladší, pochází z 18. století a přestavěna byla v 19. století. Její výstavba je spojena s řádem křížovníků s červenou hvězdou, kteří v okolí měli řadu majetků.

Ostromeč

Ostromeč

Počátky hradu nejsou úplně jasné. Oldřich z Hradnice píše roku 1369 o Hrádku, snad to je právě Ostromeč. Objekt je na počátku 15. století uváděn jako pustý. Roku 1424 zde postavili nový hrad husité, roku 1428 byl pobořen. Poté opět obnoven a v roce 1435 Hynkem Ptáčkem dobyt a pobořen. Zdeněk Konopišťský ho naposledy obnovil a přes mohutné dobývání roku 1471 už nebyl dobyt. Roku 1542 je připomínán jako pustý. V neprostupném terénu jsou dochovány zbytky budov, rozsáhlé valy a příkopy.

Kozí Hřbet

Kozí Hřbet

Zříceniny hradu se poprvé připomíná k r. 1369. Nalezená keramika však dokládá jeho existenci již ve 13. stol. Roku 1441 byl dobýván Tábority, avšak neúspěšně. Zanikl na přelomu 15. a 16. stol., rok 1541 se uvádí poprvé jako "zámek pustý".

Hrazany

Hrazany

Osídleno již v eneolitu a poté v době bronzové. Velké hradiště zde bylo postaveno v pozdním halštatu. Největší rozmach přišel po 2.stol př.n.l. To se zde začalo budovat velké hradiště (oppidum). Hradiště za keltů zabralo 30ha následně bylo rozšířeno až na 39ha. Hradiště je známo především kvůli dlouholetým výzkumům dr. Jansové. Obdivovat lze celkem 5 doložených bran a masivní valy především ten obepínající vrch Doubí. Oppidum bylo v průběhu 2-1.stol př.n.l. několikrát dobýváno. K opuštění oppida došlo zhruba 20 let před přelomem letopočtu. V severní části oppida na vrcholu Červenka byla ve 14.stol vybudována tvrz.

Vrch Červenka

Červenka

Valy ve tvaru oblého trojúhelníku se nachází na vrcholu Červenka v severním cípu hradiště Hrazany. Patrně se jedná o jižní předsunuté opevnění hradu Ostromeč; dřívější domněnky směřující k tvrzení o zbytcích obléhacího postavení se nepotvrdily.

Kostel sv. Máří Magdaleny

Kostel sv. Máří Magdaleny

Obec Bělice leží asi 5km východně od Slapské přehrady, jedinou její dominantou je kostel zasvěcený Marii Magdaleně, postavený v gotickém stylu v roce 1355. Později byl v 18. století barokně upraven. Dnes se zde konají příležitostné koncerty. U kostela se nachází menší hřbitov, volně přístupný. Kostelní věž je zdobena hodinami.

Tloskov

Tloskov

Původní tvrz byla přestavěna na jednoduchý barokní zámek poč. 18. stol. Rozsáhle byl Tloskov přestavěn a upraven za Portalesů ve 30. letech 19. stol. V letech 1921 - 23 k průčelí byla přistavěna terasa.

Radíč

Radíč

Dnešní raně barokní zámek byl vybudován na místě původní tvrze, postavené patrně na poč. 14. stol. (panství Radíč se prvně zmiňuje r. 1333, kdy zde sídlil Odolen z Radíče). R. 1376 se prvně zmiňuje přímo tvrz, která v té době patřila rodu Valovských z Úsuší.

V 2. pol. 17. stol. tvrz vyhořela, její tehdejší majitel Karel Leopold Henegk ji poté nechal přestavět na raně barokní zámek. R. 1682 nechal postavit mariánskou kapli. Později bylo přistavěno východní křídlo (autorem jeho podoby je pravděpodobně lobkovický stavitel Antonio della Porta). Interiér zámku je bohatě zdoben malbami a štukami ze 17. stol.

Zámek vystřídal řadu majitelů; mezi významnější patřila rytířská rodina Antonína, Josefa a Šebastiána Losy z Losenau – nechali r. 1713 vytesat u vynikajícího barokního sochaře Jana Brokoffa pískovcové sochy světců. Dalším z majitelů byl např. zemský advokát JUDr. František Pistl, který zde hostil po několik desetiletí slavného italského filosofa, kněze – reformátora a matematika Bernarda Bolzana. R. 1939 koupil zámek JUDr. František Oberthor, prezident čsl. bank v Praze, který v době svého vlastnictví panství značně zvelebil. R. 1944 byl zámek obsazen velením SS. R. 1949 byl zámek zabrán státem, poté byl využíván jako depozitář Státního památkového ústavu středních Čech. Původní mobiliář byl odvezen jinam, rozkraden nebo zničen. Zámek bez údržby pustl, v 80. l. 20. stol. proběhla jeho částečná rekonstrukce. R. 2003 bylo panství se zámkem po dlouhých soudních sporech vráceno potomkům JUDr. Oberthora, následně bylo prodáno. V současnosti je v majetku společnosti Kavalen Beta a.s. Od r. 2010 zámek prochází postupně rekonstrukcí, je ale pravidelně zpřístupňován veřejnosti – konají se zde různé kulturní a společenské akce, probíhají prohlídky. Dne 5.5.2012 slavnostní otevření jižního křídla s novými interiéry ve francouzském stylu.

Sudovice

Sudovice

Budova barokního zámku ze 17. století byla původně dvojkřídlá, ve tvaru písmene L. V roce 1956 vyhořelo západní křídlo s kaplí a už nebylo obnoveno. Vlastní jej rodina spisovatelky Fan Vavřincové.

Krcáb

Krcáb

Barokní mlýn Krcáb (původně Masnerův mlýn nebo také Krcál) stojící na Voznickém potoce je z roku 1706. Jedná se o obdélnou patrovou budovu částečně s dřevěnými stropy.

Drtinova rozhledna

Drtinova rozhledna

Dřevěná rozhledna na vrchu Besedná (496 m), 22 m vysoká, ve tvaru husitské hlásky.

Lanový park Slapy

Lanový park Slapy

Lanový park v přírodním kaňonu na Slapské přehradě, 3 trasy, celkem 65 překážek ve výškách cca 15 m.

Zámek Dobříš

Zámek Dobříš

Rokokový zámek, jehož majitelem je dipl. Ing. Jerome Colloredo-Mannsfeld z Rakouska.

Rozhledna Mokrsko

Rozhledna Mokrsko

Telekomunikační stožár sloužící také jako rozhledna, umožňuje pohled na krajinu středního Povltaví z výšky 25 m.

Naučná stezka prof. PhDr. Františka Drtiny

Naučná stezka prof. PhDr. Františka Drtiny

Naučná stezka na památku prof. PhDr. Františka Drtiny (1861–1925), který byl profesorem filosofie a pedagogiky Karlovy university. Délka stezky 4 km, 10 naučných zastávek. Trasa vede z obce Chotilsko k Živohošti.

TEP FACTOR Chotilsko

TEP FACTOR Chotilsko

Inspirován pevností Boyard v tématu pirátů z Karibiku. Čeká Vás spousta zajímavých úkolů, kde v týmu dvou až pěti osob zdoláváte pestrou variaci překážek na fyzičku, logiku, šikovnost a trpělivost. Prověříme Vaší vytrvalost, souhru v týmu, odvahu, odhodlání a zápal pro hru.

Fotogalerie

img_2941.jpg
img_4087.jpg
img_2979.jpg
img_4160.jpg
img_4059.jpg
img_5431.jpg
img_5438.jpg
img_5446.jpg
img_5615.jpg
img_5643.jpg
img_5633.jpg
img_5640.jpg
img_5621.jpg
img_5470.jpg
img_5662.jpg
img_4090.jpg

Statek Malčany s.r.o., č.p. 85, 262 03 Čím | web: www.ubytovanistatekmalcany.cz | e-mail: e-mail: info@ubytovanistatekmalcany.cz | IČ: 017 96 275 | DIČ: CZ01796275